Hydronix Mikro Dalga Nem Sensörü Logo

Hydronix Mikro Dalga Nem Sensörleri       Hydronix Mikro Dalga Nem Sensörü Logo
NEDEN Hydronix Mikrodalga Nem Sensörü?
Hydronix Mikrodalga Nem Sensörü Türkçe Broşür
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!Neden Hydronix?hydro probe 2 mikrodalga nem sensörü Hydronix, 30 yıldan fazla bir süre önce, mikrodalga teknolojisini nem ölçümünde kullanmayı ilk düşünen ve ilk mikrodalga nem sensörünü üretip geliştiren firmadır.

Bugün kullanacadınız Hydronix mikrodalga nem sensörlerinin arkasında 30 yılın üstünde tecrübe, 10'larca farklı malzemedeki deneyim ve Dünya üzerinde 40.000'in üzerinde uygulamada yüksek doğrulukla çalışan mikrodalga nem sensörlerinin güveni vardır.

Hydronix mikrodalga nem sensörleri yalnızca basit bir nem sensörü değildir. Hydronix mikrodalga nem sensörlerinde; mikrodalga nem ölçüm kısmının arkasında, çeşitli filtreler ve yazılımla ham değeri işleyen kontrol bölümü, bu değeri standart analog sinyale (0-10V, 0-20mA, 4-20mA) dönüştüren transmiter kısmı ve bilgisayar vb. cihazlara doğrudan bağlanma imkanı veren haberleşme elektroniği (RS485) vardır. Hydronix mikrodalga nem sensörleri bu özellikleri sayesinde, mümkün olan en hızlı şekilde doğru nem değerini hesaplar.

Hydronix mikrodalga nem sensörünün en önemli özelliklerinden birisi de içerisinde bulunan dahili hafızası ve üzerindeki dijital girişleri sayesinde size aldığınız toplam malzemenin ortalama nem değerini söyleyebilmesidir. örneğin bir bunker uygulamasında, kapak açık-kapalı sinyalini sensörün dijital girişine bağlamanız halinde, sensör siz malzeme almaya başladığınızda yaptığı ölçümleri aynı zamanda kendi hafızasında biriktirecek ve kapak kapandıktan sonra size almış olduğunuz malzemenin ortalama nemini söyleyecektir.

Hydronix mikrodalga nem sensörleri internetten indirebileceğiniz ücretsiz, kullanımı kolay, parametre ayarlama ve kalibrasyon yazılımı sayesinde kolayca kalibre edilebilir. Hydronix mikrodalga nem sensörünün evrensel çıkışları sayesinde (0-10V, 0-20mA, 4-20mA, RS485 haberleşme) her türlü otomasyon sistemine kolayca bağlanabilir.


Dahili Sıcaklık ölçümü


Hydronix mikrodalga nem sensörleri aynı zamanda dahili sıcaklık sensörlerinede sahiptir. Bu sayede bir çok uygulamada harici olarak sıcaklık sensörlerine ihtiyaç kalmaksızın istenildiği zaman malzemenin sıcaklığını da öğrenebilirsiniz.

Saymı olduğumuz bütün bu özelliklerin tamamı dahili olarak sensörün içerisinde bulunmaktadır. Bu özelliklere sahip olmak için sensörün dışında başka bir ara çevirici vb. ihtiyaç yoktur.

Başta da dediğimiz gibi Hydronix mikrodalga nem sensörleri basit bir nem sensörünün çok ötesinde, tek başına bir nem ölçüm sistemidir.Neden Mikrodalga Nem Sensörü?

Mikrodalga ve diğer nem ölçüm teknikleri: